Praktikábel

Evanjelium podľa Kevina

Mojmír Procházka a.h., Marek Lupták a.h., Šimon Peter Králik, Matej Feldbauer

Najbližšie hráme:

28.06. 19:00
Kúpiť lístky

Toto je príbeh z dávnych čias. Z čias mýtov a legiend, keď boli starí Bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia. Ale kdekoľvek sa zjavilo zlo, kdekoľvek trpeli nevinní, vždy tam bol Kevin

Divadelné teleso PRAKTIKÁBEL a hostia uvádzajú Evanjelium podľa Kevina. Inscenácia o falošných ideáloch, sympatickom vodcovi a dvoch naivných ľuďoch skúma, či tieto tri faktory nemajú náhodou niečo spoločné.

Projekt Evanjelium podľa Kevina vznikol počas prvého ročníka 24 hour play v divadle Ticho a spol. v júni 2018. Tvorivý tím, ktorý sa stretol na tomto podujatí, sa rozhodol 20 minútovú prezentáciu predĺžiť.

Evanjelium podľa Kevina – PREDLOHA

Katolícki kresťania už od počiatku považovali za skutočné evanjelia len štyri. Zámerne ignorovali piate. Evanjelium podľa Kevina sa po stáročiach opäť dostalo do popredia vďaka ruským archeológom, ktorí ho našli v roku 1939 vo vtedajšom Leningrade, dnešný Petrhorad. V katakombách chrámu Kristovho vzkriesenia objavili betónové tabule a na nich vyritý odkaz trinásteho, utajovaného, apoštola Kevina. Piate evanjelium sa považuje za najradikálnejšie, ale zároveň za najpravdivejšie posolstvo z čias Ježiša Nazaretského.

Zmienok o Svätom Kevinovi sa zachovalo minimum. Po znovuobjavení piateho evanjelia sa vtedajšie média na celom svete rozhodli ututlať skutočnosť, že niečo také existuje a tak archeológovia nedostávali žiaden priestor v mediálnych diskusiách. Iniciovali verejné demonštrácie v mene Kevinovom, ktoré boli zmietnuté zo stola oligarchami.

V 21. storočí sa historici čoraz viac vracajú ku Kevinovmu evanjeliu, pretože v ňom nachádzajú jediné pravdivé odpovede na všetky otázky…

 

 

 

 

 

Tvorivý tím: Mojmír Procházka a.h., Marek Lupták a.h., Šimon Peter Králik, Matej Feldbauer

Grafika, svetelný dizajn, scénografická spolupráca: Jakub Branický

Aktivity kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.

Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Nadácie mesta Bratislavy a Bratislava Staré Mesto.

Najbližšie hráme:

28.06. 19:00
Kúpiť lístky