Komorné kultúrne centrum v centre Bratislavy

program

05.09. - 04.10.
Minifestival UHOĽ POHĽADU
Výstava fotografií divadelnej práce v špecifickej skupine ľudí s mentálnym znevýhodnením.
InfoKalendár
02.10. 17:00
Divadlo na cucky / DPM
Milí diváci, predstavenie 1993 o 17.00 hod. je zrušené. Za pochopenie ďakujeme.  
InfoKalendár
02.10. 20:00
Divadlo na cucky / DPM
Dvojajzyčné národní derby ve vzájemném špičkování Hrají a hrajú: Pavla Dostálová, Šimon Ferstl, Adam Joura, Tomáš Pokorný, Réžia a režie: Silvia Vollmannová  
InfoKúpiť lístkyKalendár
04.10. 19:00
Monodráma popredného maďarského autora, ktorá získala ocenenie maďarských kritikov DRÁMA ROKA 2017 Účinkuje: Anikó Vargová, réžia: Adina Lévay  
InfoKúpiť lístkyKalendár
06.10. 19:00
Turné LA LOBA 2019
Klezmer sa prelieva do rómskeho folkloru, tango strieda čardáš, neskôr jazzové polohy alebo precítené šansónové nálady Hrajú: Ildikó Kali, Stanko Palúch, Marcel Comendant, Martin Chovanec, Peter Solárik, Palo Bereza  
InfoKúpiť lístkyKalendár
07.10. - 31.10.
Výstava fotografií
Fotografický dokument programov Staromestského kultúrneho leta v Medickej záhrade
InfoKalendár
07.10. 19:00
Divadlo TICHO a spol.
Monodráma. Hrá: Jana Lieskovská. Réžia: Robo Horňák.  
InfoKúpiť lístkyKalendár
09.10. 19:00
Prvý plán / Divadlo SpozaVoza
Autorská hra inšpirovaná protestnou hladovkou v pražskej väznici Pankrác. Hrajú: Martin Kollár, Elena Kolek Spaskov, Kristína Mackovčáková, Andrej Šoltés / Miro Mihálek, Peter Tilajčík Réžia: Daša Krištofovičová.
InfoKúpiť lístkyKalendár
11.10. 20:00
TICHO a spol.
Folkový koncert. Hrajú: Dušan Valúch, Miloš Janoušek, Karol Svozil, Jakub Janoušek a  Tomáš KuklišMalovič
InfoKalendár
18.10. - 19.10.
TICHO a spol.
24 hodín, 12 hercov, 4 režiséri, 1 priestor. Projekt je súčasťou formátu WORK IN PROGRESS.
InfoKalendár
21.10. 19:00
Stopy snov /Minifestival UHOL POHĽADU
Máme ostať stáť za dverami? Pred dverami? Máme čakať na zaklopanie? Máme iba nakúkať kukátkom? Alebo sa postaviť zoči-voči? Kým dvere neotvoríme, nezistíme, čo je za nimi Tvorcovia a účinkujúci: Bobo Barri, Tatiana Blažeková, Barbora Dragúňová, Juraj Frištacký, Michala Jarjabková, Martina Lukáč Jakubcová, Mirka Košická, Alžbeta Marendiaková, Darina Pomichalová, Veronika Turčanová.
InfoKúpiť lístkyKalendár
23.10. 19:00
TICHO a spol.
Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko je na svete úžasných vecí, pre ktoré stojí za to žiť? Pre ktoré sa oplatí to nevzdať? Autori: Duncan Macmillan & Johny Donahoe, Účinkuje: Miro Noga, Réžia: Robo Horňák
InfoKúpiť lístkyKalendár
28.10. 17:00
Občianske združenie Zrejme
Občianske združenie Zrejme a TICHO a spol. Vás pozývajú na ďalšie z mnohých otvorených medzigeneračných stretnutí Stanice Záhreb. Tešíme sa na Vás! Vstup voľný
InfoKalendár
30.10. 19:00
U Zajaca Straße
WORK IN PROGRESS - Trpký príbeh s prvkami čierneho humoru o postavách, ktoré sa rozhodli žiť svoje životy v márnivom zaháľaní Hrajú : Mojmir Procházka, Matej Babej, Peter Martinček, Lenka Škoricová, Réžia: Pavol Viecha
InfoKúpiť lístkyKalendár

Aktuálny program na stiahnutie

26.06.2020 - OPUSTENÝ ZÁPAD /ZRUŠENÉ/

Milí diváci, veľmi nás to mrzí, ešte viac ako inokedy, no kvôli náhlej zdravotnej indispozícii jedného z účinkujúcich (nie, nie je to korona) musíme dnešné predstavenie zrušiť. Dúfame, že na nás kvôli tomu nezanevriete a prídete si predstavenie pozrieť v ďalšej sezóne. Vstupné Vám bude, samozrejme, v plnej výške vrátené internetovým providerom tootoot.
Ešte raz sa ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.
Ticho a spol.

Ako chodíme do TICHO a spol. po Korone :)

Milí diváci, tešíme sa,  že sa konečne po dlhej dobe opäť uvidíme a naplníme náš aj váš kultúrny absťák. Aby sme mohli bezpečne a efektívne fungovať aj ďalej, musíme vás poprosiť o dodržiavanie časov začiatkov predstavení.

17.06.2020    19.30     Uhol_ 92 – Zastavení
Otvorenie budovy: 19:15 hod.
Začiatok predstavenia: 19:30 hod.
Koniec predstavenia: cca 21:00 hod.

22.06.2020    19.00     TICHO a spol. – Jašek
Otvorenie budovy: 18:45 hod.
Začiatok predstavenia: 19:00 hod.
Koniec predstavenia: cca 20:30 hod.

26.06.2020    19.00     U Zajaca Straße – Opustený západ
Otvorenie budovy: 18:45 hod.
Začiatok predstavenia: 19:00 hod.
Prestávka: 20:00 – 20:20 hod.
Koniec predstavenia: cca 21:00 hod.

26.06.2020    19.00     TICHO a spol. – Všetky úžasné veci
Otvorenie budovy: 18:45 hod.
Začiatok predstavenia: 19:00 hod.
Koniec predstavenia: cca 20:30 hod.

Všetky časy sú orientačné a môžu sa pohybovať v rozmedzí +/- niekoľkých minút.
Priestory divadla budeme pre verejnosť zatvárať vždy najneskôr 20 min. po skončení predstavenia.

Za pochopenia a ohľaduplnosť ďakujeme.
Vaše TICHO a spol.

Sme späť!

 

Milí diváci, po neuveriteľne dlhej pauze sme tu opäť pre Vás! Už v júni sa môžete tešiť na štyri naše predstavenia

17. júna o 19.30 – Zastavení . divadlo a stand-up

22. júna o 19.00 – Divadlo Ticho a spol.: Jašek

26. júna o 19.00 – U Zajaca Straße / M. McDonagh: Opustený západ /ZRUŠENÉ/

29. júna o 19.00 – Všetky úžasné veci s Mirom Nogom

Predpredaj lístkov nájdte TU.

Sme v tom spolu

Milí diváci, ďakujeme za Vašu priazeň, vďaka Vám sa nám všetkým podarilo zvládnuť hroziacu katastrofu súvisiacu s pandémiou COVID-19. Tak ako predtým, aj teraz je zdravie nás všetkých našou prioritou. Ako iste viete, opatrenia zasiahli kultúrnu obec v nevídaných rozmeroch a neobišli ani nás. Naše financovanie pozostáva z veľkej miery z grantov a dotačných schém, ktoré boli zrušené a my sme sa tak zo dňa na deň ocitli existenčnej tiesni. Uvedomujeme si, že táto pandémia zasiahla mnohé sektory a najmä životy ľudí, ktorí sú dnes na pokraji finančnej krízy. Preto každý Váš príspevok prijímame s omnoho väčšou pokorou a zodpovednosťou. Veríme, že Vašu dôveru nesklameme.

Za každý príspevok, ktorý nám pomôže preklenúť toto ťažké obdobie vopred ďakujeme.

 

Podpor TICHO

2% v roku 2020

TICHO a spol. Vám ďakuje za pomoc aj v roku 2020.


Údaje potrebné k darovaniu 2 %:
Právna forma: Občianske združenie
Názov: TICHO a spol.
Sídlo: Školská 14, 811 07 Bratislava
IČO: 42180881

Informácie o tom ako poukázať 2 % nájdete TU.

 

Online divadlo

 

Bez divákov divadlo nemôže existovať. My sme na vás nezabudli a rozhodli sme sa vám priniesť každý týždeň jednu z našich divácky úspešných inscenácii na pozretie online, aby ste nezabudli ani vy na nás. Keďže sa momentálne nemôžeme vidieť osobne, dúfame že aspoň touto cestou vám prinesieme, aj keď len cez obrazovku monitora, život na doskách, ktoré znamenajú svet. Veľká noc už je za nami a my Vám prinášame deja vu v podobe ďalšej z naších klasických innscenácii…

Nech sa páči vstúpte do nášho kina.
 

Vystavovať môže každý

Hľadáme fotografov – amatérov, poloamatérov, profíkov, nadšencov atď. Tento rok sa chceme zamerať v rámci našíc výstav na fotografiu a hlavne na fotografiu, ktorá zachytáva súčasné spoločenské dianie, dôležité témy a dianie našej alebo aj inej komunity. Priestor na 3 – 4 týždne na vystavenie fotografií máme, stačí poslať ukážku tvorby s krátkym popisom na tichoaspol@gmail.com. Výzva je otvorená až do konca roka 2020!

Ach, kde mi miesto na zemi!

Tereza, Mojmír a Jakub sebestredne hovoria o sebe, svojich osudoch, ľutujú sa, svoje životy porovnávajú s príbehom človeka, ktorý je pre nich zosobnením úspechu v súčasnom svete. A závidia mu. A ľutujú sa. V ich autorskej multižánrovej komédii na úrovni… Už (zase) 6. 3. 2020 o 19.00 hod. v TICHO a spol. Lístky v predpredaji nájdete TU.

“i” – strata identity

Jedinečné Bratislavské uvedenie tanečného projektu! Dva svety: vnútorný, plný vnemov, citov, pocitov a potrieb a ten vonkajší, plný informácií. Do akej miery dokážeme vnímať a reagovať na všetko, čo k nám prehovára? Pondelok  9. 3. 2020 o 19.00 hod. v TICHO a  spol. Lístky v predpredaji nájdete TU.

Andrzej Maleszka - Jašek

11. 03. 2020 o 19.00 hod. Predpredaj lístkov nádete TU.Konečne mi niekto po tých rokoch povedal: „Si dobrá v tom, čo robíš!“ A to je hneď po tebe to najdôležitejšie na svete!“ Mozaika tragikomických situácií zo života sympaticky čudáckej herečky Magdy Klimkovej vytvára sugestívny obraz ženy uväznenej v súkolí svojich túžob a povinností. Na jednej strane herečka túžiaca neustále hrať a tvoriť, na druhej strane milujúca matka pripravená pre svoje jediné dieťa obetovať aj to posledné, čo jej ešte z nej samej ostalo.

Evanjelium podľa Kevina

18. marca 2019 Toto je príbeh z dávnych čias. Z čias mýtov a legiend, keď boli starí Bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia. Ale kdekoľvek sa zjavilo zlo, kdekoľvek trpeli nevinní, vždy tam bol Kevin… Nenechajte si ujsť epickú 1. reprízu inscenácie o falošných ideáloch, sympatickom vodcovi a dvoch naivných ľuďoch. Divadelné teleso PRAKTIKÁBEL a hostia skúmajú, či tieto tri faktory nemajú náhodou niečo spoločné.

Kukátkom

Máme ostať stáť za dverami? Pred dverami? Máme čakať na zaklopanie? Máme iba nakúkať kukátkom? Alebo sa postaviť zoči-voči? Kým dvere neotvoríme, nezistíme, čo je za nimi. Už dnes v TICHO a spol. o 19.00 hod. Lístky v predpredaji nájdete TU.

ANNA

Nedeľa 29. 03. 2020 o 16:00 Rozprávková inscenácia na motívy románu Lucy Maud Montgomery. Pre deti od 9  do 99  rokov.

Pán Q a jeho Don Qujiote

TAKMER VYPREDANÉ! Najnovšia inscenácia TICHO a spol. v hlavnej úlohe s jedinečným Ivanom Martinkom. Predpredaj posledných lístkov na najbližšie reprízy nájdete TU. Komická trúchlohra o jednom z nás a rytierovi smutnej postavy Autor: Zuzana Križková Réžia: Robo Horňák Hrajú: Ivan Martinka, Jana Sovičová, Patrik Minár, Barbora Šoganová, Jakub Matejčík, Dávid Selecký Hudba: Filip Krišš Bábky: Miriam Horňáková Scénografia: Jakub Branický Viac informácii o inscenácii nájdete TU.

OPUSTENÝ ZÁPAD

Pondelok 10. februára 2020 o 19.00 hod. Hra populárneho írskeho dramatika Martina McDonagha, ktorého môžu diváci poznať najmä ako režiséra a scenáristu filmov Six Shooter (OSCAR v kategórii Krátky film), Tri billboardy kúsok za Ebbingom, či V Brugách, inscenujú ako trpký príbeh s prvkami čierneho humoru o postavách, ktoré sa rozhodli žiť svoje životy v márnivom zaháľaní. Predpredaj lístkov nájdete TU. Inscenácia Opustený západ je prvým projektom tvorivého zoskupenia U Zajaca Straße, v ktorom sa tvorcovia zameriavajú na možnosti činohernej divadelnej formy. Inscenácia vznikla ako súčasť foprmátu WORK IN PROGRESS.  

Sólo pre 3 vysávače

Nenechajte si újsť sólo ženy, ktorú sprevádza Nikto v bizarných obrazoch, ktorá sa pasuje s každodennými starosťami a radosťami v domácnosti 30. marca 2020 o 19.00. Lístky kúpite TU.

TICHO a spol. 2019

Čo nové priniesol rok 2019 do Komorného kultúrneho centra TICHO a spol. ? Pozrite si stručný prehľad našich noviniek

The 24 HR. Plays VOL. II

  Už je to za nami! Pozrite si krátky zostrih druhého ročníka The 24 HR. Plays v TICHO a spol. 18.10. o 19.00 – Zadanie úlohy 19.10. o 19.00 – PREMIÉRA 24 hodín, 12 hercov, 4 režiséri, 1 priestor Projekt je súčasťou formátu WORK IN PROGRESS. Viac INFO o prejekte nájdete TU.  

Divočiny

Už zajtra o 11.00 hod. v TICHO a spol. rozprávka so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou. A o jeho mačke. A o divočinách. A o množstve iných vecí, ktoré sa zmestia do jedného červeného vozíka. Na medzinárodnom festivale Mateřinka 2017 v Liberci získala Ivana Macková Cenu za bábky zvierat z inscenácie Divočiny. Predpredaj lístkov nájdete TU.

Na stáž!

Autorská inscenácie Košického divadla NA PERÓNE o tom kto je naozaj zodpovedný za naše problémy, ako ich (ne)vieme spoločne riešiť. O nich, o vás a o nás. TICHO a spol . 6.11. 2019 o 19.00 hod. Lístky v predpredaji nájdete TU.

Minifestival Uhol Pohľadu

Septembrový minifestival je úspešne za nami, rozhovor pre RTVS a fotky z festivalu nájdete TU.  

Všade tá rieka...!

Spýtali sme sa Michala Ďuriša „Kto je pre teba Leopold Lahola?“.

Čo všetko u nás nájdete - TICHO a spol.

Mohlo by vás zaujímať:

  • sídlime v centre Bratislavy – 10 krokov od obrátenej pyramídy, 20 krokov od Blumetálu a 30 krokov od Obchodnej
  • budete na dotyk od hercov a náš priestor vás zaručene vtiahne do deja
  • prinášame rôzne príbehy a mimoriadne zážitky od profesionálnych tvorcov

vaše ohlasy

Komentár na FB z apríla 2016 k predstaveniu Déjà vu: „I don´t speak or understand Slovakian, and still I remember so well this fantastic play. Because great theatre doesn´t need language to be understood! Proven by Ticho a spol.“ Tomas K. Solbakken Ďakujeme.

ešte sa dá kúpiť...!

Kniha ku 5. rokom Divadla TICHO a spol. je jedinečným prerozprávaním príbehu nášho divadla s fotografiami a odbornou štúdiou. Divadlo je umením prítomného okamihu. Uplynutím danej chvíle sa pominie aj ono. Zostáva len ako odtlačok na duši svojich divákov a tvorcov… A v podobe tejto knihy – ako barličky našej pamäti. Knihu môžete kúpiť u nás, hodinu pred predstavením a vo vybraných kníhkupectvách – napr. Artforum.

ďalšie knihy v TICHU

Divadelný alebo vizuálny zážitok z návštevy u nás si môžete odniesť aj v podobe jednej z kníh, ktoré máme v ponuke. Aktuálne :

  • TICHO a spol. – Odtlačok na duši divákov a tvorcov
  • Miloš Janoušek: Testament
  • Bobo Pernecký: Karikatúry
  • Anton Sládek: Medzičas (fotografie)

Dostupné sú hodinu pred predstavením alebo objednávkou mailom. A ak by sa Vám málilo, nájdete u nás vo foyeri aj knižný kolotoč – knihu, ktorá Vás zaujme si môžete vziať domov, neskôr ju vrátiť alebo priniesť inú… Niekedy sme prekvapení, čo všetko nájdeme 🙂